Aktualności Biznes Konsument

Zapomnijcie o dietach pudełkowych, przyszedł czas na recipe boxy!

Moda na gotowanie to wciąż najsilniejszy trend lifestylowy i społeczny ostatnich

Data publikacji: 2017-06-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zapomnijcie o dietach pudełkowych, przyszedł czas na recipe boxy!
Kategoria: BIZNES, Konsument

Moda na gotowanie to wciąż najsilniejszy trend lifestylowy i społeczny ostatnich lat.

Zapomnijcie o dietach pudełkowych, przyszedł czas na recipe boxy! BIZNES, Konsument - Moda na gotowanie to wciąż najsilniejszy trend lifestylowy i społeczny ostatnich lat.

Moda na gotowanie to wciąż najsilniejszy trend lifestylowy i społeczny ostatnich lat. Uważniej wybieramy to, co jemy. Zwracamy uwagę na proces przygotowania potraw oraz pochodzenie produktów. Nic dziwnego, że jak grzyby po deszczu powstają coraz ciekawsze koncepty gastronomiczne, oferujące nowe usługi. Jednym z najnowszych trendów w światowej gastronomii są recipe boxy, które zaczynają wypierać diety pudełkowe. Właśnie dotarły nad Wisłę! 

Czym są recipe boxy?

Recipe boxy to nic innego jak dostarczone do domu przepisy wraz z niezbędnymi do ich przygotowania produktami. Zazwyczaj Klienci mogą zamawiać od 1 do 5 potraw w tygodniu. Najczęściej zamawiają je w tygodniowych zestawach (najpopularniejszy model recipe boxów to 3 potrawy na każdy tydzień). Pomysł na danie, nie marnowanie jedzenia, wysokiej jakości składniki oraz oszczędność czasu to tylko niektóre z zalet, za które pokochali recipe boxy klienci na całym świecie. Dania są kreatywne, ale jednocześnie na tyle proste, by na podstawie dostarczanych przepisów każdy mógł je samodzielnie przygotować w domu. To oferta nie tylko dla tych, którzy chcą świadomie I dobrze się odżywiać, ale też tych, którzy po prostu lubią gotować, często nie mając czasu na szukanie kulinarnych inspiracji, czy poszczególnych składników. 

Recipe boxy na świecie – wartość rynku

W samych Stanach Zjednoczonych istnieje aż 100 firm[1] oferujących recipe boxy, a w 2016 r. wydatki na tego typu usługi przekroczyły 1.5 mld USD. W Wielkiej Brytanii w ciągu zaledwie roku (2015-2016) rynek recipe boxów wzrósł aż o 65%. Najwięksi światowi gracze to Plated, Blue Apron czy Hello Fresh. Ta ostatnia firma była do 2015 r. najszybciej rosnącą spółką w całej Europie. Przedsiębiorstwo założone w Berlinie przez Dominika Richtera i Thomasa Griesela dostarcza ok. 7.2 miliona dań miesięcznie. Obecnie Hello Fresh działa w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii oraz Holandii. Jej partnerem finansowym jest Rocket Internet (znana firma inwestująca w startupy), a wśród szefów kuchni, którzy przygotowują przepisy dla Hello Fresh możemy znaleźć m.in. te autorstwa światowej gwiazdy branży gastronomicznej – Jamiego Olivera. Innym silnym graczem jest Blue Apron, spółka założona w 2012 r. przez Marta Salzberga. Firma dostarcza ok.5 mln dań miesięcznie i jest wyceniana na poziomie 2 – 3 mld USD.

A to już wiesz?  Ostatnie dni Świątecznej Zbiórki Żywności w Tesco

CookUp Box – profesjonalne recipe boxy w Polsce

W Polsce, z usługą recipe box właśnie startuje największa krajowa sieć studiów kulinarnych CookUp. 

Do wprowadzenia recipe boxów na polski rynek przygotowywaliśmy się 2 lata. Ten czas poświęciliśmy na badania rynku, testy i analizy. Nasze duże doświadczenie na rynku usług kulinarnych w Polsce pomogło nam odpowiednio przygotować się do nowego projektu – mówi Jakub Mielniczuk, CEO debiutującej właśnie na polskim rynku firmy CookUp Box i właściciel marki CookUp.

To, co wyróżnia CookUp Box od innych tego typu przedsięwzięć to fakt, że za marką stoi bardzo doświadczony zespół tworzący sieć studiów kulinarnych CookUp (firma od kilku lat zajmuje się organizowaniem warsztatów kulinarnych, międzynarodowych, autorskich kulinarnych programów integracyjnych, konsultingiem, czy tworzeniem programów kulinarnych).

Za przepisy CookUp Box odpowiadają doświadczeni szefowie kuchni i kucharze na co dzień prowadzący warsztaty kulinarne w CookUp. To baza ponad 40 znanych i cenionych nazwisk, wśród których są m.in. Sebastian Olma, Tomek Królikowski, Michał Lachur, Piotr Bruś-Klepacki, Isabel Balderas, Yeunsu Lee, Paweł Kibart czy Łukasz Konik.

W każdym recipe box znajdują się (poza przepisami) komentarze dietetyczne, wraz
z informacjami o wartościach odżywczych każdego dania. Ich autorką jest doświadczona dietetyczka Anna Jelonek, na co dzień prowadząca warsztaty dietetyczno-kulinarne w CookUp.

 

[1] https://www.foodexport.org/docs/default-source/newsletters/us_foodlink/2016/augustseptember2016usfoodlink.pdf?sfvrsn=2

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zapomnijcie o dietach pudełkowych, przyszedł czas na recipe boxy! BIZNES, Konsument - Moda na gotowanie to wciąż najsilniejszy trend lifestylowy i społeczny ostatnich lat.
Hashtagi: #BIZNES #Konsument

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy