Aktualności Biznes Konsument

CH Turawa Park stawia na sportowy CSR

. Centrum Handlowe Turawa Park, zarządzane przez spółkę BNP Paribas Real Estate Poland, postanowiło wykorzystać atuty swojej lokalizacji i wyjść do klientów z cykliczną inicjatywą, która nie tylko promuje sportowy tryb życia, ale przyczynia się do wsparcia osób

Data publikacji: 2019-07-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: CH Turawa Park stawia na sportowy CSR
Kategoria: BIZNES, Konsument

. Centrum Handlowe Turawa Park, zarządzane przez spółkę BNP Paribas Real Estate Poland, postanowiło wykorzystać atuty swojej lokalizacji i wyjść do klientów z cykliczną inicjatywą, która nie tylko promuje sportowy tryb życia, ale przyczynia się do wsparcia osób potrzebujących.

CH Turawa Park stawia na sportowy CSR BIZNES, Konsument - . Centrum Handlowe Turawa Park, zarządzane przez spółkę BNP Paribas Real Estate Poland, postanowiło wykorzystać atuty swojej lokalizacji i wyjść do klientów z cykliczną inicjatywą, która nie tylko promuje sportowy tryb życia, ale przyczynia się do wsparcia osób potrzebujących.

Jazda na rowerze to jedna z ulubionych dyscyplin sportowych Polaków. Niezależnie od tego, czy jest to jazda wyczynowa czy sportowa, rekreacyjne wycieczki z rodziną lub sposób na ominięcie korków i wygodny dojazd do pracy – jest to trend, który nie może pozostać bez odpowiedzi. Centrum Handlowe Turawa Park, zarządzane przez spółkę BNP Paribas Real Estate Poland, postanowiło wykorzystać atuty swojej lokalizacji i wyjść do klientów z cykliczną inicjatywą, która nie tylko promuje sportowy tryb życia, ale przyczynia się do wsparcia osób potrzebujących, dlatego w ostatnią sobotę czerwca zorganizowało 7. edycję swojego flagowego wydarzenia – Charytatywnego Rajdu Rowerowego, w którym kolejny raz padł rekord uczestników.

 

Rynek centrów handlowych ewoluuje wraz ze zmieniającymi się potrzebami współczesnych konsumentów. W coraz większym stopniu oczekują oni istotnego zaangażowania w sprawy społeczne i wykorzystania potencjału ogromnych przestrzeni w celach innych niż jedynie handlowe. Idea społecznej odpowiedzialności organizacji (CSR) zyskuje w tym kontekście nowy wymiar, wskazując rolę obiektów handlowych w kreowaniu postaw i wartości.

 

Turawa Park to centrum handlowe o lokalnym zasięgu, które postawiło na wsparcie inicjatyw ważnych dla odwiedzających w tym regionie. Bazując na badaniach przeprowadzonych wśród klientów, z których co czwarty wskazał, że przyjeżdża do Centrum na rowerze, a ponad 70% regularnie uprawia sport, Turawa Park zdecydowało się na promocję zdrowego trybu życia poprzez aktywności sportowe. Wykorzystując swoją lokalizację na obrzeżach Opola, w bezpośrednim sąsiedztwie rozległych, zielonych terenów i dużej ilości ścieżek rowerowych, konsekwentnie realizuje strategię sportowego CSR, której integralną częścią jest coroczny Charytatywny Rajd Rowerowy, organizowany wraz z nadejściem lata. Odbywające się od siedmiu lat wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych eventów w Opolu.

A to już wiesz?  Lewe faktury – zakaz prowadzenia działalności gospodarczej

 

„W czasach, gdy smog jest znaczącym problemem społecznym, a aktywność fizyczna wśród dzieci i młodzieży maleje na skutek łatwego dostępu do rozrywek jakie dają smartfony czy komputery, zachęcanie ludzi do rezygnacji z jazdy samochodem na rzecz rowerów może w znacznej mierze przyczynić się do ograniczenia emisji spalin samochodowych oraz pozytywnie wpłynąć na zdrowie. Postanowiliśmy wykorzystać potencjał miejsca, w którym się znajdujemy i zaproponować lokalnej społeczności inicjatywę, która będzie promować sportowe podejście do życia, piękne okolice Turawy i Opola, przyczyniać się do poprawy zdrowia, a przede wszystkim realizować marzenia szczególnie tego potrzebujących podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”. Z sukcesem udaje nam się to już od 7 lat i pragniemy dalej kontynuować tę strategię” – mówi Agnieszka Pyzanowicz-Francke, Dyrektor Centrum Handlowego Turawa Park.

 

7. edycja Charytatywnego Rajdu Rowerowego okazała się strzałem w dziesiątkę. W wydarzeniu wzięło udział ponad 850 osób, co pozwoliło niemal podwoić ubiegłoroczny rekord 463 uczestników. W tym roku Centrum zaprosiło do podjęcia wyzwania rowerowego nie tylko lokalną społeczność, ale także samorządy, organizacje, uczelnie czy lokalne media. #TurawaParkWyzwanie podjęło prawie 90 osób reprezentujących szereg instytucji działających w Opolu, którzy aktywnie wzięli udział w wydarzeniu. Przez cały dzień Rajdowi towarzyszył Piknik Rodzinny odbywający się na parkingu przed CH Turawa Park. Jak co roku całości wydarzenia przyświecał szczytny cel spełnienia marzeń trójki podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”, na których realizację zebrano niemal 15 000 zł. W poprzednich sześciu edycjach udało się zrealizować łącznie życzenia aż dziewiątki dzieci.

 

– Możliwość wsparcia realizacji dziecięcych marzeń, wywołania uśmiechu tak potrzebnego w zmaganiach z chorobą, a przy tym wizja aktywnego dnia, spędzonego wspólnie z rodziną i przyjaciółmi – nie zastanawiałam się długo podejmując decyzję o udziale w Rajdzie Charytatywnym. Za nami 28 km pięknej trasy rowerowej i satysfakcja, że ten niewielki wysiłek przyniesie realną pomoc – mówi Anna Długosz, uczestniczka Rajdu reprezentująca Wyższą Szkołę Bankową w Opolu.

A to już wiesz?  Będą ułatwienia dla firm

 

Charytatywny Rajd Rowerowy pozwala wzmocnić relacje nie tylko z samymi klientami, ale też z organizacjami działającymi na terenie Opola i okolic. W jego organizację co roku angażują się lokalne samorządy, urząd miasta, organizacje pozarządowe i media – prasa, radio i telewizja. Rowerowa strategia konsekwentnie realizowana jest przez cały rok, ponieważ CH Turawa Park postawiło na wdrożenie jak największej liczby udogodnień dla rowerzystów w najbliższym otoczeniu. Na terenie obiektu znajduje się duża ilość stojaków rowerowych, w większości pod zadaszeniem, a przy głównym wejściu do galerii wydzielona została specjalna strefa pod parking rowerowy. Dodatkowym udogodnieniem dla rowerzystów jest samoobsługowa stacja naprawy rowerów.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
CH Turawa Park stawia na sportowy CSR BIZNES, Konsument - . Centrum Handlowe Turawa Park, zarządzane przez spółkę BNP Paribas Real Estate Poland, postanowiło wykorzystać atuty swojej lokalizacji i wyjść do klientów z cykliczną inicjatywą, która nie tylko promuje sportowy tryb życia, ale przyczynia się do wsparcia osób potrzebujących.
Hashtagi: #BIZNES #Konsument

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy