Aktualności Biznes Konsument

Restauracje Jeff’s wprowadzają papierowe słomki w miejsce plastikowych

W restauracjach sieci Jeff’s obsługa nie poda już gościom słomek plastikowych. Do napojów proponowane będą kolorowe, biodegradowalne słomki z

Data publikacji: 2018-10-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Restauracje Jeff’s wprowadzają papierowe słomki w miejsce plastikowych
Kategoria: BIZNES, Konsument

W restauracjach sieci Jeff’s obsługa nie poda już gościom słomek plastikowych. Do napojów proponowane będą kolorowe, biodegradowalne słomki z papieru.

Restauracje Jeff’s wprowadzają papierowe słomki w miejsce plastikowych BIZNES, Konsument - W restauracjach sieci Jeff’s obsługa nie poda już gościom słomek plastikowych. Do napojów proponowane będą kolorowe, biodegradowalne słomki z papieru.

W restauracjach sieci Jeff’s obsługa nie poda już gościom słomek plastikowych. Do napojów proponowane będą odtąd kolorowe, biodegradowalne słomki z papieru.

Artur Jarczyński, właściciel sieci amerykańskich restauracji Jeff’s to prawdziwy globtroter, który kulinarne i marketingowe inspiracje zbiera z całego świata, by następnie wprowadzać je na rynku rodzimym. Szczególnie bliskie są mu Stany Zjednoczone, z których pochodzi koncept Jeff’sa.

Marketing i komunikacja przyjęta w gastronomii amerykańskiej różni się nieco od tych, którymi rządzi się polskie środowisko kulinarne. Są one bardziej swobodne, więcej w nich swady, koloru. Jeff’s sam o sobie mówi „The Home of Happy People” – dom szczęśliwych ludzi, dlatego też komunikacja, którą przyjmujemy w restauracji dla każdej nowości, jest utrzymana w tonie lekkim, niemoralizującym. To samo założenie przyjęliśmy dla wprowadzenia do Jeff’sa papierowych słomek – wyjaśnia Artur Jarczyński. – Naszym gościom chcemy zaoferować pozytywny wybór, dzięki czemu będą w stanie poczuć, że razem robimy coś dobrego.   

Według raportu organizacji Seas At Risk, w całej Unii Europejskiej zużywa się i wyrzuca rocznie ponad 36 miliardów słomek. Polacy używają ich rocznie 1,2 miliarda, co przekłada się na ponad 3 miliony sztuk dziennie (sic!).

– Wydaje się, że słomka do picia to drobiazg, ale każdego dnia w każdej restauracji Jeff’s wydajemy naszym gościom do napojów ok. 200–300 słomek. Rezygnacja z plastikowych rurek to nasz wkład na rzecz zwiększania świadomości problemu zanieczyszczania środowiska tworzywami sztucznymi. Słomki to jedno z naszych pro ekologicznych działań – mówi Artur Jarczyński.

20 października na Polu Mokotowskim odbędzie się akcja promująca wprowadzenie do sieci papierowych słomek. Przez cały dzień hostessy przebrane za personel Jeff’sa rozdawać będą kolorowe słomki z zaproszeniem do restauracji. Każdy, kto tego dnia przyjdzie z nim do Jeffs’a, otrzyma do zamówionego dania orzeźwiającą lemoniadę.

A to już wiesz?  Polskie filmy w nowej odsłonie – rekonstrukcja i digitalizacja polskich dzieł

Jeff’s to cztery restauracje z oryginalną amerykańską kuchnią. Dwie z nich zlokalizowane są w stolicy – pierwsza mieści się w Galerii Mokotów, druga przy ul. Żwirki i Wigury na Polu Mokotowskim. W Krakowie Jeff’s znajduje się w Galerii Kazimierz, a w Katowicach w Galerii Silesia City Center. Właściciel sieci – Artur Jarczyński – od 28 lat z sukcesem prowadzi na polskim rynku prawdziwe gastronomiczne królestwo, do którego należą m.in.: Jeff`s,
U Szwejka, Shipudei Berek, Podwale Kompania Piwna, Otto Pompieri, Der Elefant, Pod Wawelem, Sukiennice, Podwale 25, St. Antonio oraz Bazyliszek.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Restauracje Jeff’s wprowadzają papierowe słomki w miejsce plastikowych BIZNES, Konsument - W restauracjach sieci Jeff’s obsługa nie poda już gościom słomek plastikowych. Do napojów proponowane będą kolorowe, biodegradowalne słomki z papieru.
Hashtagi: #BIZNES #Konsument

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy