Studia Wiadomości branżowe

Projektowanie uniwersalne. Warsztaty w Rivierze

Studenci Wydziału Architektury zapraszają osoby w wieku 65+ oraz osoby niepełnosprawne na warsztaty pod tytułem „Projektowanie uniwersalne – jak żyć razem, nie obok siebie”. Z tej okazji 17 i 18 maja na terenie Centrum Handlowego Riviera w Gdyni stanie mobilna pracownia projektowa.– Celem warsztatów jest projektowanie przestrzeni – mieszkań, domów, podwórek – dla

Studenci Wydziału Architektury zapraszają osoby w wieku 65+ oraz osoby niepełnosprawne na warsztaty pod tytułem “Projektowanie uniwersalne – jak żyć razem, nie obok siebie”. Z tej okazji 17 i 18 maja na terenie Centrum Handlowego Riviera w Gdyni stanie mobilna pracownia projektowa.

– Celem warsztatów jest projektowanie przestrzeni – mieszkań, domów, podwórek – dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Chcemy wspólnie ze studentami wskazać możliwości aranżacji przyjaznego wnętrza np. łazienki, kuchni czy wejścia do budynku. Hasło warsztatów “jak żyć razem, nie obok siebie” ma być zachętą do wprowadzenia zmian w swoim otoczeniu – tłumaczy dr hab. inż. arch. Marek Wysocki z Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.

Chęć udziału w warsztatach należy zgłosić e-mailowo [email protected] lub telefonicznie 58/668 87 90. W zgłoszeniu należy zasygnalizować, jakiego pomieszczenia dotyczyć będą zmiany i podać dane kontaktowe. Zgłoszenia do 16 maja do godz. 12.00 przyjmuje Referat ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miejskiego w Gdyni.

W najbliższą sobotę i niedzielę uczestnicy warsztatów powinni przynieść ze sobą szkice, plany i zdjęcia otoczenia, które chcieliby zmienić. Pierwsze spotkania będą miały charakter konsultacyjny. W kolejnych dniach, czyli 19 – 22 maja studenci będą rozwiązywać zgłoszone przez uczestników tematy projektowe.

Zakończenie warsztatów odbędzie się 24 maja w sali kinowej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Zapraszamy o godz. 10.00. Wówczas studenci zaprezentują swoje koncepcje.

Warsztaty są imprezą towarzyszącą dorocznej gali “Gdynia bez Barier”. , Zostały włączone do programu Bałtyckiego Festiwalu Nauki na PG.

Program warsztatów

17 i 18 maja, godz. 10.00-18.00 – spotkania konsultacyjne

Miejsce: Centrum Handlowe Riviera, Gdynia, ul. Kazimierza Górskiego 2

Spotkania i konsultacje z mieszkańcami Gdyni, dla których studenci zmieniać będą ich mieszkania, domy lub najbliższe otoczenie

19 – 22 maja, godz. 10.00-18.00 – zajęcia projektowe

A to już wiesz?  Raport EY: Coraz większy optymizm wśród szefów europejskich banków

Miejsce: Centrum Handlowe Riviera, Gdynia, ul. Kazimierza Górskiego 2

Prace projektowe i konsultacje z ekspertami wspomagającymi studentów w rozwiązaniu tematów projektowych

24 maja, godz. 10.00 – zakończenie warsztatów

miejsce: sala kinowa PPNT, Gdynia, Aleja Zwycięstwa 96/98

Prezentacja koncepcji zmian z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością i osób starszych na podstawie dostarczonych tematów projektowych

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy