Aktualności Biznes Konsument

Rodzina 500+ z dobrym Planem na dziś i jutro

Jak wynika ze statystyk, dodatkowe pieniądze z Programu Rodzina 500+ bardzo łatwo wydać na zachcianki i bieżące potrzeby. Warto jednak pomyśleć, jak wykorzystać te środki bardziej perspektywicznie np. na zabezpieczenie przyszłości swoich

Data publikacji: 2016-06-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Rodzina 500+ z dobrym Planem na dziś i jutro
Kategoria: BIZNES, Konsument

Jak wynika ze statystyk, dodatkowe pieniądze z Programu Rodzina 500+ bardzo łatwo wydać na zachcianki i bieżące potrzeby. Warto jednak pomyśleć, jak wykorzystać te środki bardziej perspektywicznie np. na zabezpieczenie przyszłości swoich dzieci.

Rodzina 500+ z dobrym Planem na dziś i jutro BIZNES, Konsument - Jak wynika ze statystyk, dodatkowe pieniądze z Programu Rodzina 500+ bardzo łatwo wydać na zachcianki i bieżące potrzeby. Warto jednak pomyśleć, jak wykorzystać te środki bardziej perspektywicznie np. na zabezpieczenie przyszłości swoich dzieci.

W kwietniu 2016 roku TNS Polska* zapytał Polaków o opinie na temat rządowego programu „Rodzina 500 plus”. Z badań wynika, że pieniądze z programu najczęściej zostaną przeznaczone na odzież dla dzieci (42%), na bieżące opłaty (31%) oraz na zajęcia dodatkowe dla dzieci (23%). Tylko 16% badanych postanowiło odłożyć te pieniądze, a 4% wskazało, że pieniądze przeznaczy na polisę ubezpieczeniową.

Jak wynika z powyższych statystyk, dodatkowe pieniądze z Programu Rodzina 500+ bardzo łatwo wydać na zachcianki i bieżące potrzeby. Warto jednak pomyśleć, jak wykorzystać te środki bardziej perspektywicznie np. na zabezpieczenie przyszłości swoich dzieci. 

– Często rodzice wypierają trudne sytuacje. Nie chcemy nawet myśleć o tym, że coś złego może przytrafić się naszym dzieciom lub, że my sami możemy mieć problemy zdrowotne – powiedział Krzysztof Szypuła, wiceprezes Zarządu Allianz odpowiedzialny za Pion Ubezpieczeń Osobowych i Zdrowotnych, a także ojciec czwórki dzieci. – Warto jednak rozsądnie wykorzystać środki z programu 500+, pomyśleć o finansowym zabezpieczeniu siebie oraz swoich bliskich, spotkać się z agentem i porozmawiać, co tak naprawdę może dać nam polisa ubezpieczeniowa – dodał Krzysztof Szypuła z Allianz.

(dodatkowe informacje: http://infowire.pl/generic/release/320023/co-zrobi-twoje-dziecko-gdy-cos-ci-sie-stanie-pieniadze-z-programu-rodzina-500-nie-wystarcza/

Zabezpieczenie dla dziecka

Ubezpieczenie może być gwarancją wypłaty pieniędzy dzieciom, gdyby coś nieprzewidzianego wydarzyło się w rodzinie (np. utrata bliskiej osoby, pobyt w szpitalu, ciężka choroba rodzica). Odpowiednio dobrana polisa umożliwia również gromadzenie pieniędzy na edukację czy realizację planów i marzeń dziecka w przyszłości, takich jak zakup własnego mieszkania, ślub i wesele, czy po prostu usamodzielnienie się.

A to już wiesz?  Comfitura promuje loterię Unilever dla marek Timotei i Dove

Ochrona zdrowia dziecka

Właściwie dobrany produkt może być też zabezpieczeniem domowego budżetu w razie choroby, wypadku lub urazu dziecka, kiedy pojawia się konieczność stałej opieki nad nim. Dzięki dodatkowemu dochodowi albo nawet jego chwilowym zastąpieniu, rodzice mogą skoncentrować się w pełni na dziecku. Środki uzyskane z ubezpieczenia pozwolą im na opłacenie kosztownego leczenia czy pokrycie nieprzewidzianych wydatków takich jak na przykład pomoc pielęgniarki czy zakup lekarstw. Niektóre pakiety ubezpieczenia zapewniają dodatkowo organizację i pokrycie kosztów leczenia w najlepszych klinikach świata, gdyby okazało się, że dziecko zapadło na chorobę objętą takim ubezpieczeniem. Oprócz pokrycia kosztów leczenia i opieki, pieniądze z ubezpieczenia mogą być także wykorzystane jako częściowa rekompensata braku pensji, gdy rodzic musi skorzystać z bezpłatnego urlopu, aby poświęcić się opiece nad dzieckiem.

Ochrona finansów rodziców dodatkowym zabezpieczeniem dla dziecka

Warto zastanowić się nad własnym zabezpieczeniem finansowym. Ciężka choroba, wypadek czy poważne problemy zdrowotne mogą na jakiś czas wykluczyć nas z normalnego życia i pracy, a tym samym ograniczyć nasze finanse. W tych trudnych chwilach ubezpieczenie może zapewnić jednorazowy zastrzyk gotówki lub uzupełnić nasze miesięczne dochody. Takie dodatkowe środki dają pewność, że możemy w pełni skupić się na powrocie do zdrowia, nie martwiąc się o zobowiązania finansowe i inne codzienne wydatki.

„Plan na dziś i jutro”

Od czerwca br. sztandarowy produkt ochronno-inwestycyjny Allianz „Plan na dziś i jutro” jest jeszcze bardziej przyjazny dla rodzin z dziećmi. To odpowiedź na potrzeby beneficjentów programu rządowego Rodzina 500+. Pozwala on na kompleksowe zabezpieczenie potrzeb całej rodziny w ramach jednej polisy.

Z pomocą agenta klient otrzyma „plan na dziś i jutro”, który będzie skrojony do jego aktualnych potrzeb, a w trakcie swojego życia będzie mógł być modyfikowany (poprzez zmianę sumy ubezpieczenia, możliwość dodania lub odłączenia umowy dodatkowej, czy też dołączenie lub odłączenie Ubezpieczonego) tak, aby jak najlepiej odpowiadał na zmiany, które zaszły w jego życiu.

A to już wiesz?  Jak nie przegrać walki o klienta?

Wyróżnikiem rynkowym produktu jest opcja dodatkowa Allianz Best Doctors, która jest doskonałym uzupełnieniem podstawowego pakietu dziecięcego. W razie wystąpienia 1 z 5 zdefiniowanych w polisie chorób opcja ta zapewnia:

– możliwość zweryfikowania postawionej diagnozy przez światowej klasy specjalistów,

– organizację oraz sfinansowanie kosztów leczenia w specjalizujących się w leczeniu danego schorzenia klinikach na całym świecie – do miliona euro w roku polisowym/do 2 milionów euro w trakcie całego życia ubezpieczonego.

Oznacza to, że Allianz, oprócz wypłaty pieniędzy, gdy zostanie zdiagnozowana poważna choroba, daje swoim klientom także to, co najważniejsze w trudnej sytuacji życiowej – załatwia wszelkie formalności, organizuje miejsce w klinice czy też przelot chorego do kliniki wraz z osobą towarzyszącą. Opcja Allianz Best Doctors występuje w dwóch wersjach: dla dzieci i dla dorosłych. Opcja dla dorosłych kosztuje 68 zł miesięcznie, dla dzieci 37 zł miesięcznie.

„Plan na dziś i jutro” to tylko jedna z form zabezpieczenia przyszłości swojej i swoich dzieci. Warto o niej pomyśleć już dziś.

* Źródło : TNS Polska – „Polacy o programie "Rodzina 500 plus" Badanie przeprowadzono 8 – 13 kwietnia 2016 roku, Ogólnopolska, reprezentatywna próba 1015 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Rodzina 500+ z dobrym Planem na dziś i jutro BIZNES, Konsument - Jak wynika ze statystyk, dodatkowe pieniądze z Programu Rodzina 500+ bardzo łatwo wydać na zachcianki i bieżące potrzeby. Warto jednak pomyśleć, jak wykorzystać te środki bardziej perspektywicznie np. na zabezpieczenie przyszłości swoich dzieci.
Hashtagi: #BIZNES #Konsument

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy