Aktualności Biznes Konsument

Oras nagrodzony ze ekologię

Oras, producent inteligentnej armatury, nagrodzony za

Data publikacji: 2014-02-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Oras nagrodzony ze ekologię
Kategoria: BIZNES, Konsument

Oras, producent inteligentnej armatury, nagrodzony za ekologię.

Oras nagrodzony ze ekologię BIZNES, Konsument - Oras, producent inteligentnej armatury, nagrodzony za ekologię.

Firma Oras została wyróżniona nagrodą Jakość Roku 2013 w kategorii Ekologia za linię inteligentnej armatury Optima. Jury konkursu, w skład którego wchodzą m.in. przedstawiciele Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji i Politechniki Częstochowskiej docenili najnowsze baterie marki Oras, które pozwalają użytkownikom łatwo zmniejszyć zużycie wody.

Baterie z nagrodzonej linii Oras Optima są przyjazne w użytkowaniu, inteligentne, a przede wszystkim ekologiczne – sprzyjają oszczędności wody i wpływają na obniżenie kosztów energii. Jury doceniło całą linię Optima, na którą składa się 19 modeli baterii do łazienki i kuchni. Nagroda została przyznana nie tylko za walory użytkowe, ale także wykorzystanie  materiałów mających pozytywny wpływ na zdrowie. Seria Oras Optima to pierwsza w Europie armatura wykonana z bezołowiowego mosiądzu, tzw. ekomosiądzu. Oznacza to, że w elementach przez które płynie woda nie ma ołowiu, będącego pierwiastkiem szkodliwym.

– Od lat stawiamy na innowacje i ekologię. Dwa lata temu zapytaliśmy naszych klientów jakie wymagania stawiają przed nowoczesną armaturą. Priorytetami okazały się oszczędność i wysoka funkcjonalność. Staramy się zatem nasze działania projektowe podporządkować tym oczekiwaniom użytkowników. Nagrodzona seria Optima, to udane połączenie ekologii i funkcjonalności. Dzięki inteligentnym funkcjom korzystanie z armatury nigdy wcześniej nie było prostsze, bezpieczniejsze i bardziej nastawione na ekologię – komentuje Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras w Polsce.

Oras doceniono już po raz drugi. W minionym roku jury konkursu także wyróżniło producenta w kategorii: Ekologia, za bezdotykową, sterowaną elektronicznym sensorem baterię umywalkową. Ponowne wyróżnienie przyczyniło się do tego, iż w tegorocznej edycji kapituła konkursu przyznała Oras specjalny tytuł Jakość Roku Brąz. Doceniono wysokie standardy działalności, skuteczną realizację polityki jakościowej, klarowność procedur oraz dbałość o zapewnienie najwyższych standardów w produkowanych wyrobach.

A to już wiesz?  Idź po książkę… do pracy

Tytuł Jakość Roku przyznawany jest od ośmiu lat. Zmagania rokrocznie gromadzą producentów i dostawców usług, którzy wyróżniają się projakościowym podejściem do zarządzania. Za stronę merytoryczną wyboru laureatów odpowiedzialne jest jury, w skład którego wchodzą m.in. przedstawiciele organizacji publicznych – Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji, podlegającego ministerstwu skarbu oraz eksperci świata nauki, w tym przedstawiciel Instytutu Inżynierii Produkcji Politechniki Częstochowskiej.

Linia z nagrodami
W skład zwycięskiej linii Oras Optima wchodzą baterie umywalkowe: jednouchwytowa, w której poziom zużycia wody wynosi jedynie 10 litrów na minutę, to sporo mniej niż w innych kranach jednouchwytowych dostępnych na rynku oraz bateria bezdotykowa, w której strumień wody uruchamiany jest przy pomocy fotokomórki. Kran ten jest prawdopodobnie najbardziej ekologicznym modelem baterii na świecie. Ma poziom zużycia wody jedynie 5 litrów na minutę, czyli o ponad 50 proc. mniej niż w klasycznej baterii jednouchwytowej. Obie baterie umywalkowe mieszczą się w najlepszej pod względem ekologii klasie zużycia wody – klasie Z. Wyróżnioną serię tworzą też bateria natryskowa i wannowo-natryskowa: obie są termostatyczne, co znacznie wpływa na oszczędność wody i energii elektrycznej oraz posiadają funkcję EcoFlow ograniczającą przepływ wody. Całość serii dopełniają baterie kuchenne: model jednouchwytowy, i model z dwoma dźwigniami, w którym wodę można uruchomić w sposób manualny poprzez klasyczne uchwyty lub dzięki funkcji bezdotykowej. Bateria dostępna jest też w modelu z elektronicznym wyświetlaczem pokazującym temperaturę i systemem ostrzegania przed zbyt gorącą wodą.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Oras nagrodzony ze ekologię BIZNES, Konsument - Oras, producent inteligentnej armatury, nagrodzony za ekologię.
Hashtagi: #BIZNES #Konsument

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy