Aktualności Biznes Konsument

Mamy Mistrza Wołowiny QMP!

19 września w warszawskim CookUp Studio odbył się finał konkursu „Zostań Mistrzem Wołowiny QMP”. W finałowym gotowaniu na żywo udział wzięło pięciu uczestników, których przepisy na danie z wołowiny QMP uzyskały najwięcej głosów internautów w pierwszym etapie

Data publikacji: 2013-09-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Mamy Mistrza Wołowiny QMP!
Kategoria: BIZNES, Konsument

19 września w warszawskim CookUp Studio odbył się finał konkursu „Zostań Mistrzem Wołowiny QMP”. W finałowym gotowaniu na żywo udział wzięło pięciu uczestników, których przepisy na danie z wołowiny QMP uzyskały najwięcej głosów internautów w pierwszym etapie konkursu.

Mamy Mistrza Wołowiny QMP! BIZNES, Konsument - 19 września w warszawskim CookUp Studio odbył się finał konkursu „Zostań Mistrzem Wołowiny QMP”. W finałowym gotowaniu na żywo udział wzięło pięciu uczestników, których przepisy na danie z wołowiny QMP uzyskały najwięcej głosów internautów w pierwszym etapie konkursu.

Mamy Mistrza Wołowiny QMP!

Konkurs kulinarny na najlepsze danie z wołowiny rozstrzygnięty

 

19 września w warszawskim studiu kulinarnym CookUp odbył się finał konkursu „Zostań Mistrzem Wołowiny QMP”. W finałowym gotowaniu na żywo udział wzięło pięciu uczestników, których przepisy na danie z wołowiny QMP uzyskały najwięcej głosów internautów w pierwszym etapie konkursu. Tytuł Mistrza Wołowiny QMP zdobył Krzysztof Zieliński z Warszawy, który przygotował gulasz po irlandzku z wykorzystaniem certyfikowanej tuszy wołowej.

Finaliści przygotowywali swoje popisowe dania pod bacznym okiem jury, któremu przewodniczył Grzegorz Łapanowski, ekspert kulinarny programu „QMP – wołowina zawsze dobra”. Wybierając laureatów konkursu jury oceniało smak dania, estetykę wykonania oraz zaserwowania dania, oryginalność przepisu, a także poziom opanowania technik kulinarnych.  

Autorem zwycięskiego dania z wołowiny QMP został Krzysztof Zieliński z Warszawy, który przygotował gulasz po irlandzku. II miejsce wywalczył Jan Zabelski z Łodzi przygotowując stek z sosem śliwkowym własnego pomysłu.Trzecie miejsce przypadło natomiast Izabeli Mateńka ze Stanina, która przygotowała pikantną zupę gulaszową z ziołowymi kluseczkami.

Wszyscy laureaci otrzymali wysokiej klasy akcesoria kuchenne, które pomogą im rozwijać talent kulinarny. Konkurs „Zostań Mistrzem Wołowiny QMP” odbył się w ramach trzyletniego programu informacyjnego „QMP – wołowina zawsze dobra”. Konkurs skierowany był do wszystkich pasjonatów gotowania, którzy kulinarne szlify zdobywali dotąd w domowej kuchni. Pierwszy etap konkursu przebiegał na stronie www.kochamwolowine.pl, gdzie uczestnicy mogli zgłaszać swoje propozycje przepisów na dania z wołowiny. Następnie internauci oddając głosy na najlepsze propozycje dań wybrali pięciu uczestników finału, którzy zmierzyli się ze sobą podczas cooking show. 

A to już wiesz?  Mikołaj Marcela w Empiku Silesia

Wołowina QMP – mistrzowska jakość i smak

QMP (Quality Meat Program) to nic innego jak system certyfikacji mięsa wołowego, który powstał z myślą o wspieraniu produkcji bezpiecznej i dobrej wołowiny kulinarnej. Opracowany przez Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego w 2008 r. został uznany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi za oficjalny krajowy system jakości żywności. Jest to jednocześnie pierwszy polski system wspierający produkcję jakościowego mięsa wołowego.

Wołowina z certyfikatem QMP pozyskiwana jest z bydła, produkowanego przy wykorzystaniu ras mięsnych z myślą o mięsie kulinarnym, które idealnie sprawdza się w kuchni. Tym, co czyni ją wyjątkową, jest naturalna kruchość, miękkość i soczystość oraz łatwość obróbki. W połączeniu z wysoką powtarzalną jakością wołowina QMP stanowi doskonałą bazę dla wielu tradycyjnych mięsnych dań, a także inspirację dla całkiem nowych kulinarnych pomysłów.

Warto pamiętać, że znakomity smak i powtarzalna jakość wołowiny QMP idą zawsze w parze z pewnością oraz bezpieczeństwem. System QMP umożliwia bowiem precyzyjną identyfikację mięsa wołowego na wszystkich etapach jego pozyskiwania, przetwarzania i dystrybucji. W praktyce oznacza to, że cały proces produkcji certyfikowanego mięsa − począwszy od doboru rasy bydła, sposobu jego karmienia, przez transport, właściwy ubój, pakowanie i przechowywanie produktu − odbywa się zgodnie z wysokimi standardami i pod okiem specjalistów. Konsument, sięgający po wołowinę ze znakiem jakości QMP może więc być pewien, że nim trafiła na sklepową półkę, przeszła ścisłą kontrolę.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Mamy Mistrza Wołowiny QMP! BIZNES, Konsument - 19 września w warszawskim CookUp Studio odbył się finał konkursu „Zostań Mistrzem Wołowiny QMP”. W finałowym gotowaniu na żywo udział wzięło pięciu uczestników, których przepisy na danie z wołowiny QMP uzyskały najwięcej głosów internautów w pierwszym etapie konkursu.
Hashtagi: #BIZNES #Konsument

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy