Wiadomości branżowe

Czy wiesz, jak głosować w wyborach prezydenckich?

10 maja spośród jedenastu kandydatów będziemy wybierać prezydenta. Warto wcześniej zapoznać się z zasadami głosowania.Przepisy Ustawy o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dają wyborcy możliwość oddania głosu poza miejscem zameldowania. „Wystarczy, że w swoim urzędzie gminy najpóźniej na dwa dni przed wyborami złoży on wniosek o wydanie

10 maja spośród jedenastu kandydatów będziemy wybierać prezydenta. Warto wcześniej zapoznać się z zasadami głosowania.

Przepisy Ustawy o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dają wyborcy możliwość oddania głosu poza miejscem zameldowania. “Wystarczy, że w swoim urzędzie gminy najpóźniej na dwa dni przed wyborami złoży on wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania” – mówi serwisowi infoWire.pl Krzysztof Lorentz z Krajowego Biura Wyborczego.

Przy urnie wyborca otrzyma kartę do głosowania w formacie A4. Będzie ona zawierała informacje o rodzaju wyborów, pieczęcie komisji wyborczej oraz nazwiska zgłoszonych kandydatów. Przed nimi (z lewej strony) będą znajdowały się kratki do zakreślenia. W kratce przy nazwisku wybranego przez nas kandydata, wyłącznie jednego, stawiamy symbol “X”.

Lokale wyborcze w Polsce będą otwarte w niedzielę od godz. 7:00 do 21:00. W tych samych godzinach – według czasu miejscowego – będą czynne punkty wyborcze za granicą. Ze względu na różnicę czasu głosowanie w niektórych krajach półkuli zachodniej zostanie przeprowadzone dzień wcześniej, 9 maja.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył
A to już wiesz?  Mural powstaje w Kwadratowej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy