Sędzia Wiadomości branżowe

Fundacja Wisławy Szymborskiej wśród partnerów Programu Współpraca w Ochronie Praw

Do grona partnerów funkcjonującego w serwisie Allegro Programu WOP dołączyła Fundacja Wisławy Szymborskiej. Allegro wraz z Fundacją zadbają o to, aby dostępne w serwisie przedmioty, związane z polską Noblistką, nie naruszały prawa. Program Współpraca w Ochronie Praw działa w serwisie Allegro na rzecz eliminowania ofert sprzedaży przedmiotów i usług niezgodnych z

Do grona partnerów funkcjonującego w serwisie Allegro Programu WOP dołączyła Fundacja Wisławy Szymborskiej. Allegro wraz z Fundacją zadbają o to, aby dostępne w serwisie przedmioty, związane z polską Noblistką, nie naruszały prawa.

Program Współpraca w Ochronie Praw działa w serwisie Allegro na rzecz eliminowania ofert sprzedaży przedmiotów i usług niezgodnych z obowiązującymi przepisami prawa. Dąży do zapewnienia legalności ofert wystawionych w serwisie, szczególny nacisk kładąc na ochronę praw własności intelektualnej.

Nasze działania koncentrują się nie tylko na ograniczaniu sprzedaży towarów nieoryginalnych w serwisie. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich – mówi Magdalena Gramza, kierownik Programu WOP. – Wśród partnerów programu są znane, polskie i światowe marki, reprezentujące praktycznie wszystkie branże – odzieżową, IT, kosmetyczną, budowlaną, motoryzacyjną i wiele innych – dodaje Gramza.

Program WOP współpracuje również z towarzystwami i instytucjami, których specjalistyczna wiedza pozwala na prawidłową ocenę legalności przedmiotów pojawiających się na stronach Allegro. Tego rodzaju współpraca, bazująca na szczególnej wiedzy, charakteryzować będzie również nawiązane partnerstwo WOP z Fundacją Wisławy Szymborskiej., 

Fundacja Wisławy Szymborskiej pomoże Allegro w identyfikacji ofert sprzedaży przedmiotów związanych z poetką i naruszających prawo. A takimi są:

  • wytworzone nielegalnie kopie utworów autorstwa Wisławy Szymborskiej,
  • publikacje lub inne przedmioty opatrzone podrobionym (fałszywym) autografem Wisławy Szymborskiej,
  • przedmioty wykorzystujące utwory autorstwa Wisławy Szymborskiej lub ich fragmenty bez uzyskania zgody Fundacji Wisławy Szymborskiej.

– Program WOP jest narzędziem gwarantującym legalność obrotu w serwisie Allegro. Zapewnia on bowiem administratorom serwisu wiarygodne informacje o aukcjach naruszających prawo, umożliwiając skuteczną interwencję poprzez usunięcie tych aukcji. Uproszczona procedura zgłaszania aukcji naruszających prawo powoduje z kolei, iż możliwa jest w zasadzie natychmiastowa reakcja na pojawiające się naruszenia. Przy współpracy z programem WOP udało się już zapobiec sprzedaży przedmiotów naruszających prawa do twórczości Wisławy Szymborskiej – mówi Marek Bukowski, , członek Zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej. , , , , 

A to już wiesz?  Ochrona danych osobowych w przychodniach i szpitalach - co zmieni RODO

Na wniosek Fundacji Wisławy Szymborskiej oferty sprzedaży przedmiotów nielegalnych będą usuwane z serwisu Allegro.

Fundacja Wisławy Szymborskiej jest dwusetnym partnerem Programu Współpraca w Ochronie Praw.

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

Fundacja Wisławy Szymborskiej została założona w kwietniu 2012 roku, na mocy testamentu pozostawionego przez Noblistkę. W Zarządzie Fundacji zasiadają Teresa Walas, Michał Rusinek i Marek Bukowski. Do zadań Fundacji należy opieka nad spuścizną literacką Wisławy Szymborskiej, a także działalność popularyzatorska i edukacyjna w zakresie propagowania polskiej kultury, twórczości literackiej, naukowej i czytelnictwa w Polsce oraz zagranicą, jak również wspieranie idei tolerancji oraz kultury dialogu w życiu publicznym. Fundacja Wisławy Szymborskiej – zgodnie z wolą Noblistki – organizuje międzynarodowy konkurs na najlepszą książkę poetycką danego roku wydaną w języku polskim (oryginalną lub tłumaczoną). Jesienią 2013 roku odbędzie się pierwsza edycja wręczenia Nagrody. Ponadto Fundacja prowadzi Fundusz Zapomogowy, mający na celu wspieranie twórców kultury, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Zgodnie z postanowieniami testamentu Wisławy Szymborskiej Fundacja jest spadkobiercą praw autorskich do twórczości Noblistki.

< 236995" >

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy