Konferencja „Przestępczość z wykorzystaniem elektronicznych instrumentów płatniczych”

W dniach 19-21 maja 2010 roku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbędzie się IX edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Przestępczość z Wykorzystaniem Elektronicznych Instrumentów Płatniczych”.  Wśród sponsorów i uczestników konferencji kolejny raz jest Grupa Allegro.

Konferencja ma za zadanie przedstawienie i przedyskutowanie najnowszych trendów związanych z tytułową przestępczością, a w szczególności z przestępczym wykorzystaniem kart płatniczych.  Głównymi tematami konferencji będą: podstawy prawne i aspekty praktyczne współpracy międzynarodowej, praktyki promowane przez sektor bankowy i organizacje płatnicze, prawne i techniczne aspekty elektronicznych instrumentów płatniczych, metody wykrywania, zabezpieczania i badania dowodów przestępczych działań oraz przede wszystkim metody skutecznej walki z cardingiem.

Od kilku edycji jest to największe w Europie spotkanie fachowców z wszystkich instytucji i firm biorących udział w obrocie elektronicznymi płatnościami.  Pozwala ono wszystkim uczestniczącym w zwalczaniu nielegalnych działań związanych z elektronicznymi instrumentami płatniczymi na nawiązanie ścisłej współpracy, która skutkuje zwiększoną efektywnością ich pracy. W Konferencji wezmą udział policjanci z krajów europejskich zajmujący się zwalczaniem tego rodzaju przestępczości, eksperci pionów bezpieczeństwa banków i instytucji finansowych. W obradach uczestniczyć będą również eksperci bezpieczeństwa Grupy Allegro.

Nasza obecność na Konferencji w WSPOL  jest obowiązkowa – mówi Joanna Wagner z zespołu PR GA. W skład Grupy Allegro wchodzi bowiem firma PAY U S.A., zajmująca się dostarczaniem nowoczesnych usług w zakresie płatności online. PAYU jest operatorem serwisu Platnosci.pl i usługi Płacę z Allegro. Dbałość o bezpieczeństwo transakcji płatniczych dokonywanych przez nasze serwisy jest dla nas absolutnym priorytetem a współpraca z Policją w tym zakresie fundamentem naszych działań.

 

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl
Authors
Top