Jak zadbać o bezpieczeństwo swojego zwierzaka podczas wakacji 2014

mySafety, artykuł poradnikowy
Warszawa, lipiec 2014

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego zwierzaka podczas wakacji

Okres wakacyjny to czas wyjazdów na upragniony urlop. Najchętniej spędzilibyśmy go w gronie najbliższych – rodzinnym bądź przyjaciół, zabierając również naszego ulubieńca. Okoliczności nie zawsze temu sprzyjają. Stajemy więc przed wyborem najodpowiedniejszego rozwiązania dla czworonoga. Musi ono dać naszemu pupilowi poczucie komfortu, a co jeszcze ważniejsze – bezpieczeństwa. Nowa okolica i zmiana właściciela zwykle są dla zwierzęcia bardzo stresujące.

Kiedy my cieszymy się perspektywą wyjazdu na wymarzone wakacje, nasz czworonożny przyjaciel jest bardzo stresujące chwile. Widok walizek to sygnał nadchodzących zmian. Jak zaoszczędzić stresu naszym ulubieńcom i zadbać o ich bezpieczeństwo? Opinie specjalistów są podzielone. Zoopsycholodzy twierdzą, że w przypadku wyjazdu dłuższego niż dwa tygodnie, warto zabrać towarzysza rodziny ze sobą. Zbyt długa rozłąka że być dla obu stron niekorzystna, a jej konsekwencje nieprzewidywalne. Często daje się, że zestresowane zwierzę przestaje jeść, co prowadzi do różnych powikłań zdrowotnych. W przypadku krótszego wyjazdu, dobrym pomysłem jest pozostawienie czworonoga z zaufaną nam osobą. Ważne jest, aby znała ona charakter zwierzaka i była przez niego akceptowana.

Niezależnie jednak od tego, czy zabierzemy pupila ze sobą czy pozostawimy go z kimś bliskim, musimy zadbać o jego bezpieczeństwo, a także komfortowe warunki rozłąki lub czasowej zmiany pobytu. Warto zatroszczyć się o to, aby nasz kot lub pies miał przy sobie swoje ulubione rzeczy. Może toż być również kojec, kocyk, jak również ulubiona zabawka. Znane przedmioty i zapachy z pewnością ułatwią adaptację w innym miejscu. Nie bez znaczenia jest także, zaopatrzenie przybranego opiekuna w zapas znanej i lubianej przez nasze zwierzęta karmy. Psy i koty zazwyczaj szybko zmieniają się do nowych warunków, mimo to nieznane otoczenie jest dla nich zwykle stresujące. Wówczas przypadki nagłej ucieczki, na przykład podczas spaceru, są częste.
Zaginięcie psa lub kota to wydarzenie dotkliwe dla obu stron. Możemy go doświadczyć zarówno w wyniku zmiany otoczenia, jak również powierzenia pupila innej osobie. Wystraszony zwierzak jest nieprzewidywalny. Specjaliści wskazują trzy rodzaje najczęstszych reakcji:

• poszukiwanie kryjówki w wyniku odczuwanego lęku – wówczas zwierzę ukrywa się w bezpiecznym dla niego miejscu i jedynie głód zmobilizuje go do dalszej wędrówki,
• zachowanie agresywne – w rezultacie poczucia zagrożenia pojawia się agresja, objawiająca się nietypową reakcją na inne zwierzę, bądź człowieka,
• permanentna ucieczka, przy której zwierze może podjąć próbę szukania tropu i drogi do domu.
Rolą właściciela jest zapewnienie swojemu pupilowi bezpieczeństwa, a jeśli dojdzie do sytuacji zaginięcia – rozwiązania, które da go szybko odnaleźć. Prosta identyfikacja zaginionych zwierząt, to podstawa ich dużego i szczęśliwego powrotu do domu. Czip i tatuaż są na tej drodze absolutnie niezbędne, wymagają jednak interwencji straży miejskiej i użycia specjalistycznego czytnika.

Innym rozwiązaniem jest usługa specjalnego breloka zaopatrzonego w całodobową obsługę call center. Dzięki niej odnalezienie zagubionego zwierzaka stoi się łatwiejsze, a znalazca chętnie zgłasza się na infolinię, ponieważ usługa gwarantuje mu nagrodę pieniężną za pomoc w odnalezieniu naszego pupila. Brelok mySafety Bezpieczny Pupil zawiera unikalny kod, pod którym zarejestrowany jest zwierzak oraz numer na infolinię, gdzie całodobowo można zgłosić jego odnalezienie. Pakiet w przypadku zagubienia zarejestrowanego w usłudze czworonoga, zapewnia pokrycie kosztów pomocy weterynaryjnej, opieki oraz ewentualnego leczenia pupila do 250 zł.

Pies na walizkach_zdj_cie aran_acyjne-003-2014-07-12 _ 00_39_04-80

Pies i kot t_sknota_zdj_cie aran_acyjne-001-2014-07-12 _ 00_39_04-80

Pies i kot_zdj_cie aran_acyjne-002-2014-07-12 _ 00_39_04-80


mySafety to globalna firma specjalizująca się w dostarczaniu unikalnych usług w branży ochrony tożsamości, efektywnego blokowania kart i dokumentów, zabezpieczania oraz odzyskiwania kluczy i sprzętu mobilnego, a także zwierząt. Firma rozpoczęła swoją aktywność w Szwecji w 1997 roku, na rynku polskim obecna jest od 2004 roku. W czasie siedemnastu lat funkcjonowania grupy mySafety zaufało jej ponad 4 mln Klientów – zarówno reprezentujących instytucje, jak również osób prywatnych. Dzięki swoim unikatowym rozwiązaniom, firma chroni ponad 8 mln przedmiotów i 1 mln zwierząt, oferując swoim Klientom poczucie zwiększonego bezpieczeństwa, jakie jest dla mySafety priorytetem.

Authors
Top